SÖZLÜ/MÜLAKAT KİTABI / Mbsts, Dhbt ve Görevde Yükselme Kitapları (Mbstskitap.Com Yayınları)

 

Bugn          
Bizi Takip Edin!   
 
 SİSTEM İSTATİSTİKLERİ
Bugün Dün Toplam
1
2
17.011

 

SÖZLÜ/MÜLAKAT KİTABIKategoriler

    Diyanet teşkilatındaki SÖZLÜ / MÜLÂKAT SINAV sistemini görünce böyle bir esere ihtiyaç olduğunu gördüm.  Müftü, Vaiz, Vaiz, Murakıp, İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım, Kur’an Kursu Öğreticilerin ve bu değerli görevlere aday olan 4B’li adayların ihtiyaç duyacağı konuların, topluca bir esere ulaşamadıklarından bu eksikliği ortadan kaldırmak maksadıyla eserimizi ele aldım.

 

    Asıl gayemiz, hem kendi meslektaşlarıma hizmet etmek, hem de HAKKIN RIZASINI KAZANMAK amacıyla Allah’ın adıyla başladığımız, siz değerli kardeşlerime çok faydalı olacağına inandığımız eseri tamamlayarak Allah’a şükür sizlerin hizmetine sunuyoruz.

 

    Kitabımızda; Kur’an’ı Kerim, Tecvid, Tefsir, Zekât, Fıtır sadakası, Temizlik, Kurban, Hadis, Namaz, Dinler, Mezhepler, Kelam, Akaid, Hacc, Melekler, Peygamberler, Fıkıh, İslam Hukuku, Oruç, Hitabet, Hanımlarla özel haller, İslam Tarihi, Ahlak ve İslami Genel Kültür konularının Kavramları ve İlgili Soruları işlenmiştir. Elinizde bulunan bu kitabı sadece sınavlarda yeterli puan almak için değil, Müftü, Murakıp, Vaiz, İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım, Kur’an Kursu Öğreticileri ve  bu görevlere aday olanların devamlı surette başvurabilecekleri kılavuz kitabı olması temennisi ile hazırladık. Günümüzde her meslek erbabı kendi alanında çeşitli sınavlara tabi tutulmaktadırlar. Din Hizmetinde görev almak isteyen kişilerin seçiminde de (MBSTS), (DHBT) ve Görevde Yükselme(GY) Sınavları hayati önem taşıdığı bilinmektedir.

 

    Müftüler NAKİL sınavlarda hangi soruları sorarlar?, Eğitim Merkezlerinde DİN GÖNÜLLÜSÜ sınavlarında ne gibi sorular sorulur?, Diyanet’te GÖREVDE YÜKSELME sınavlarında adaylar hangi sorularla karşılaşırlar?, Hacca gitmek isteyen HACC GÖREVLİLERİNE genelde hangi sorular sorulur? Gibi soruların cevaplarını aramaya çalıştık.

 

    Özellikle bu kitabın hazırlanmasının yegâne sebepleri;

    Amacımız, Diyanet teşkilatının hayatta başarılı olmasının tek çaresi ilim olduğu bilinciyle bu eseri hazırladık. Bu alanda ülkemizde Sorulu-Cevaplı bir kaynağın / Fetvanın olmamasıdır. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan sınavlar, bir yandan personel seçimine yönelik olduğu gibi bir yandan da görevde olan Personelin bilgilerini yenilemek, bilgi birikimini artırmak, bu sayede personelin toplum nazarındaki itibarını ve saygınlığını artırmak maksadıyla devamlı sınavlara tabi tuttuklarından dolayı böyle bir esere ihtiyaç duyulduğu için bu kitabımızı ele almaya karar verdik

 

‘’Diyanet Sözlü/Mülâkat Sınavlarına Hazırlık Kitabı’’ isimli eserimizde, Özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı Yüksek Kurulu’nun(DİYK) cevapladığı seçme Sorular/Fetvalar baz alınarak 1.624 seçme Soru ve Diyanet teşkilatının sorumlu olduğu kaynaklardan derlenen 2.000 kavram yer almaktadır.

 

Kitap sayfa sayısı; 520

 

Kitabın ebatı; 16x24

 

Kitap kağıt kalitesi; 1. Hamur - Beyaz kağıt

 

Kitabın içeriği; 16 Ünite, 2.000 Kavram, 1624 Soru

 

 

Bu 2 Kitabın Fiyatı: 25 TL + 7-8 TL Arası Kargo

 

İrtibat Bilgilerimiz

 

 Cep : 0535 820 33 32

 

 

Ek olarak MÜFREDAT KİTABIMIZ DA FİYATI 

 

SADECE 5 TL

MÜFREDAT KİTABIMIZI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

 

SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLÜ/MÜLAKAT KİTABI

SÖZLÜ/MÜLAKAT KİTABI
25 TL