GÖREVDE YÜKSELME KİTABI / Mbsts, Dhbt ve Görevde Yükselme Kitapları (Mbstskitap.Com Yayınları)

 

Bugn          
Bizi Takip Edin!   
 
 SİSTEM İSTATİSTİKLERİ
Bugün Dün Toplam
0
5
16.425

 

GÖREVDE YÜKSELME KİTABIKategoriler

İSTENİLEN VE ARZULANAN KİTAP ÇIKTI!

 

TÜRKİYE’DE BİR İLK

 

GARANTİ VERİYORUZ!

 

Piyasada bulunan kitaplardan bilgi, teknik, görsel, içerik, soru sayısı ve kavramlar olarak eşi ve benzeri olmayan TEK kitaptır. Sınavlara girecek okuyucu kardeşlerime şimdiden başarılar dileriz. Elinizde Olan Bu Kitabı Okuduktan ve öğrendikten sonra İstenilen Sınavı Kazanamayan okuyucularıma Paralarını iade ediyoruz.

 

DÖRT(4) YILLIK ÇALIŞMANIN SONUCUNDA ORTAYAÇIKAN 3 CİLTLİK ESER

SİZ BU ''GÖREVDE YÜKSELME'' KİTABINI OKUDUNUZ MU?

 

Bu Kitap Kimleri Müftü, Murakıp, Vaiz, Şube Müdürü Yapmadı ki!

 

 

  • 15.000 soru
  • 2.500 kavram
  • TOPLAM 1.161 sayfa
  • 45 Çeşit Konu


Kitabı Hazırlayanlar ve Emeği gecenler

Mehmet ÇINAR         (Müftü)

M. Ali SEZER            (İlahiyatçı)

Abdullah KUMAŞ       (İlahiyatçı)

İsmail CELFİN          (İlahiyatçı)

Hasan TEKİN            (İlahiyat Önlisans)

Mehmet AKKURT       (İlahiyat Önlisans)

Mehmet AKSU           (İlahiyat Önlisans)

Salih AKDAĞ (İlahiyat Önlisans)

Ahmet TOPAL            (İlahiyat Önlisans)

Alpaslan BUĞDAYCI   (İlahiyat Önlisans)

 

Kitabımızda Geçen Konu Başlıkları

 

*Fıkıh  *Akaid *Kelam  *Hadis *İslam Tarihi  *Aklak *Beşeri Münasebet  *İslam Medeniyeti *4 Halife Dönemi  *Din Hizmetleri *Din Sosyolojisi  *Din Psikolojisi *Kur’an-ı Kerim  *Surelerin Özeti *Tecvid  *Tefsir *Kurban  *Namaz *Oruç   *Temizlik *Zekat  *Fıtır sadakası *Hitabet  *Mantık *Felsefe  *İslam Hukuku *Melekler  *Hac *İslami Genel Kültür  *Siyeri Nebi *Dinler Tarihi  *İslam Düşünce Tarihi *Mezhepler tarihi *Peygamberler Tarihi *Anlamlı İfadeler  *Genel Edebiyat *Mevzuat  *Anayasa *Ekonomi  *Hanımlara Özel Fetvalar *Diyanet Teşkilatı  *Kültür Sanat *Tarih  *Devlet Memurları Kanunu *Türk İslam Edebiyatı  *Coğrafya *Genel Kültür  *Eser-Yazar İlişkisi

 

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI DİN GÖREVLİLERİ

15.000 SORULU - CEVAPLI TEMEL BİLGİ HAZİNESİ -1-

Kur’an’ı Kerim, Tecvid, Surelerin özeti, Tefsir, Zekât, Fıtır sadakası, Temizlik, Kurban, Hadis ve Namaz

 

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI DİN GÖREVLİLERİ

15.000 SORULU - CEVAPLI TEMEL BİLGİ HAZİNESİ -2-

Dinler Tarihi, Mezhepler Tarihi, Kelam, Akaid, Mantık, Felsefe, Hacc, Melekler, Peygamberler Tarihi, Fıkıh, İslam Hukuku, Oruç, Hitabet, Anlamlı ifadeler ve Hanımlarla ilgili konular

 

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI DİN GÖREVLİLERİ

15.000 SORULU - CEVAPLI TEMEL BİLGİ HAZİNESİ -3-

İslam Tarihi, Peygamberimizin hayat kronolojisi, Ahlak, Anayasa, Tarih, Çoğrafya, Genel Edebiyat, İslam Edebiyatı, İslam Medeniyeti, Kultür-Sanat, Diyanet Teşkilatı, Mevzuat, Ekonomi, Dört Halife Dönemi, Ülkemizin ezellikleri, Dünya Ülkelerinin Özellikleri, Genel Kültür, İnkilap Tarihi, Din hizmetleri, Din Psikolojisi, Din Sosyolojisi, Kısaltmalar dizini ve İslami Genel Kültür

 

KİTABIMIZDAN ÖRNEKLER

 

 

DÖRT(4) YILLIK ÇALIŞMANIN SONUCUNDA OTAYA ÇIKAN 3 CİLTLİK ESER

Kitap sayfa sayısı   :416+398+366=Toplam:1180

 

Kitap kağıt kalitesi  :1. Hamur - Beyaz kağıt

 

Kitabın içeriği         :45 Konu, 2.500 Kavram, 15.000 Soru

Kitabın ebatı          :16x24

 

FİYATI : 60 TL + 17 TL  Kargo

 

İrtibat Bilgilerimiz

 

 Cep : 0535 820 33 32

 

 

 

 

KİTABIMIZ HAKKINDA  K İ M  N E  D E D İ

 

Bilginizi tazelemek isteyen müftüler, vaizler, din alanında uzmanlaşmış kişiler, Kur’ân Kursu öğrencisi ve öğretmenler, İmam Hatip Lisesi öğrencisi ve öğretmenleri; dinî bilgi seviyesini ölçmek isteyen bir kişi ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından sınavlarına katılacak adaylara kadar birçok kesime kılavuz, yardımcı ve kaynak olabilecek, rehberlik yapabilecek bir içeriğe sahip olduğu eksisiyle artısıyla kaçınılmaz bir eserdir. 

Bu eserde gördüğüm kadarıyla çok farklı bir üslup kullanılmaya çalışılmıştır. Bir soru bir cevap tekniği ile ki; bu teknikte kısa zamanda çok bilgi öğrenmeye yönelik olduğundan eşsiz bir kitaptır. En kısa zamanda ilmin meyvelerini toplamak dileği ile tüm okuyuculara başarılar dilerim.

                                                           İmran KILIÇ(Bitlisİl Müftüsü)

Elinizde bulunan bu kitap, alanında emsalleri arasındaki kitapların içerisinde en geniş içeriğe sahiptir. Konu üniteleri bir özet çalışmasını aşmış en teferruatlı bir şekilde sorulu-cevaplı okuyucuların hizmetine sunulmuştur. Bu kitap sadece sınavlara çalışma kitabı değil bir ömür boyu kaynak ve kılavuz kitabı olarak yanınızda taşıyacağınız bir eserdir. Bütün okuyucu kardeşlerime şimdiden başarılar diliyorum.

                                            Mehmet ÇINAR(Pazarcık İlçe Müftüsü)

 Dört yıl süren çalışmaların ve araştırmalarım sonucu ortaya çıkan bu eserin, Göreve yeni başlayanlar ya da ilerletmek isteyenler için oldukça yararlı bir kılavuz olacağına inanıyorum. Kitapta verilen bilgiler eşi benzeri bulunmayan ve bir araya toplanmış harika bir eserdir. Kitapseverlere şimdiden başarılar dilerim

                                                     Abdullah KUMAŞ(İlahiyatçı-Vaiz)

İmam-Hatip adayları, Müezzin-Kayyım adayları, Kur’an Kursu Öğreticiliği adayları, Hac ve Yurt dışında görev almak isteyenler, Nakil sınavlarında başarıya ulaşmak isteyenler, Kadro değişikliğinde bulunmak isteyenler ve Kariyer hedefine ulaşmak isteyenler ve eksik bilgisi yüzünden sınavlardan korkanlar artık bu kitap sayesinde bütün korkularınızı yenebilirsiniz.                                    

                                                   Mehmet Ali SEZER(İlahiyatçı-Vaiz)

Diyanet İşleri Başkanlığı içerisinde yapılan Mesleki Bilgiler Seviye Tespit ve Yeterlik sınavlarına ve yapılacak sözlü mülakatlara hazırlanan kardeşlerimize kaynak olarak titizlikle hazırlanan bir çalışma kitabı olduğu bir gerçektir. Şimdiden gireceğiniz sınavlarda Allah’tan başarılar dilerim. 

                                                         Faruk SÖYLER(İlahiyatçı-Vaiz)

Diyanet sınavları daha önce hiç olmadığı kadar önem kazanmış durumda. Bu kitap özellikleri bakımından bu zamana kadar yayımlanmış eserlere nazaran duyguları harekete geçiren soru çokluğu sayesinde Seviye Belirleme Tespit sınavları ile ilgili kitapların içinde bir numaradır.  Bütün arkadaşlara şimdiden başarılar dilerim.             

                                                                 İsmail ÇELFİN(İlahiyatçı)

Diyanet İşleri Başkanlığında her geçen gün soru sitili değişmektedir. Bu tür sorulara ancak bu tür kitaplarla cevap verileceğine inanıyorum. Bu kitap Türkiye’de emsalsiz bir kitap olduğu kanısındayım. Bu kadar soruyu okuyan ve sonunda da başarılı olan görevlilere eyvallah. Herkese başarılar diliyorum.                          

                                                  İsmet KAZMACI(İlahiyat Ön lisans)

Kitabı ilk gördüğümde çok kapsamlı bir kitap sadece sınav için değil her zaman bizlere lazım olabilecek bir kitap olduğunu düşünüyorum, çok güzel hazırlanmış binlerce soru binlerce cevap içeriyor. Çok güzel herkese tavsiye ederim. Selam ve dua ile…

                                                 Fatih BALBABA(Hafız-İmam-Hatip) 

Yurtiçi ve yurtdışı sınavlarında sınav korkusu çeken kardeşlerim, bu kokuyu ancak ve ancak bu kitap sayesinde yenebilirsin. Size garanti veriyorum bu eseri okuyan, öğrenen, ezberleyen ve hayatında tatbik eden hiçbir görevli hayatta başarısız olamaz. Ancak bu farkı bu kitabı okuduktan sonra fark edeceksiniz. Bu okuma adına hayatınızdan başarılar dilerim.                       

                                           Alpaslan BUĞDAYCI(İlahiyat Ön lisans)

Bu eser Müslüman olan bütün kardeşlerimizin devamlı surette istifade edeceği ve başucu kitabı olacağı bir kitaptır. Bütün okuyucu kardeşlerime okuduğu ile amel etmesini ve gireceği sınavlarda başarılı olmasını diliyorum.

                                         Muhammed DOĞRU(Sayman-Üniversite)

 

 

BİLGİ ve SİPARİŞ İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN

 

 

GÖREVDE YÜKSELME KİTABI

GÖREVDE YÜKSELME KİTABI
60 TL(3 CİLT)