MÜFREDÂT KİTABI / Mbsts, Dhbt Kitaplar (DİN GÖREVLİLERİ YAYINLARI)

 

Bugn          
Bizi Takip Edin!   
 
 SİSTEM İSTATİSTİKLERİ
Bugün Dün Toplam
1
48
98.339

 

 

MÜFREDÂT KİTABIKategoriler

KİTABIMIZ HAKKINDA KİM NE DEDİ

 

Türkiye’de ve Alanında Tek Olan

 

 

MÜFREDÂT KİTABI

 

Bu kitap ile İmam-Hatip olduğunuzun Farkına Varacaksınız

 

Bu kitap Diyanet İşleri Başkanlığı câmiâsı, İmam-Hatip Lisesi topluluğu ve her Müslümanın gündelik olarak ihtiyaç duyacağı, bu hazırlanan eser çok güzel ve faydalı olacağına inandığım bir kitaptır. İmam-Hatip ezber müfredatında olan süreler ve dualar, toplum içinde lazım olacak bazı önemli dular bu cep kitabında toplanmıştır.

 

    Bu kitabın harika bir kitap olmasının sebebi; Ezber - Hatim duası - Mevlid-i Şerif - İlahiler - Aşr-ı Şerifler - Hutbe - Telkin - Cenaze - Yemek - Vaaz başlama - Düğün - Nişan - Nikâh - Uğurlama duaları ve Bazı duaların hepsi cebe sığacak bir kitapta toplanmış olmasıdır. Diğer bir güzel yanı birçok duanın Türkçe manasının hemen altında yazılı olmasıdır. Hangi aşr-ı şerifi nerede nasıl okunacağını gösteren 30 civarında aşrı şerifin olması da bir başka güzel.

 

     Üzülerek belirtelim ki, 130.000 diyanet çalışanının, bu göreve aday olan 250.000 İmam-Hatip mezunlarının kaç kişisi kunut dualarının, Sübhaneke duasının, Abdest dualarının anlamını hele Fatiha suresinin mânâsını biliyor.  İşte bu kitap sizin gücünüze güç katacaktır.

 

     Din görevlisi hocalarımızın, İmam-Hatip lisesi gençlerimizin, İlahiyat Fakültesi öğrencilerimizin ve gündelik ibadetlerinde ki duaları tam anlamıyla öğrenme arzusunda olan tüm Müslümanların istifadesine sunulan bu eseri iyi günlerde okumanız dilerim.

 

Ö N S Ö Z

 

          Âlemlerin Rabbi olan Allah-ü Teâlâ(c.c.)’ya Hamd-ü senalar, Resûl-i Zişân Efendimiz Muhammed Mustafa(s.a.v)’ya, onun Ehl-i Beytine ve bütün Ashabına salât ve selam olsun.

 

      Müftü, Vaiz, İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım, Kur’an Kursu Öğreticilerin, İlahiyat fakültesi öğrencileri ve bu değerli görevlere aday olanların ihtiyaç duyacağı müfredat ile ilgili sûreleri ve duâları topluca bu eserde ele aldım.

 

      Asıl gayemiz, hem kendi meslektaşlarıma hizmet etmek, hem de HAKKIN RIZASINI KAZANMAK amacıyla Allah’ın adıyla başladığımız, siz değerli kardeşlerime çok faydalı olacağına inandığımız eseri tamamlayarak Allah’a şükür sizlerin hizmetine sunuyoruz.

 

      İmam hatip ezber müfredatında olan bütün müfredat süreleri, Nikâh, Telkin, Cuma ve Bayram Hutbe, Cenaze, Sofra, Arapça Hatim, Namaz, Abdest, İşyeri Açılış, Temel Atma, Pazar Kurulurken Okunabilecek, Sakal, Güreş, Gelin Uğurlama, Çocuğu Sünnet Ettirme, Yağmur, Nişan; Asker, Hacı ve Umre'ye Gidenleri Uğurlama DUALARI, Nazar Ayeti, Mescide Girerken Okunan Dua, Mescide Girdikten Sonra Okunan Dua, Ezan ve kamet, Ezan-I Muhammediye, Mevlid-i Şerif ve SESLİ KARMA AŞR-I ŞERİFLER gibi her imam hatibin ve her Müslümanın ihtiyaç duyacağı bir çok dua ve süreleri bu cep kitabına toplayarak, din görevlilerinin, bu göreve hazırlanan kardeşlerimizin, imam hatip lisesi, ilahiyat öğrencilerinin ve gündelik ibadetlerimizde ki duaları tam anlamıyla öğrenme arzusunda olan tüm kardeşlerimizin istifadesine sunuyoruz.

 

      Eğer bu çalışmam, din kardeşlerimin faydalanmalarına hizmet ederek hayırlı dualarını kazanmaya vesile olursam, kendimi bahtiyar sayarım. Ayrıca Annem Sultan TEKİN’in ruhuna bir Fatiha okumanızı istirham ediyorum.

 

      Gayret bizden, başarı ise ancak Allah'tandır. ‘’Başarım ancak Allah'ın yardımı iledir. Ben sadece ona tevekkül ettim ve sadece ona yöneliyorum.’’ (Hud: ayet 88)

                                               Hasan TEKİN

                                          2015/16

 

 

Türkiye’de ve Alanında Tek Olan

MÜFREDÂT KİTABI