8'li DHBT Seti / Mbsts, Dhbt ve Görevde Yükselme Kitapları (Mbstskitap.Com Yayınları)

 

Bugn          
Bizi Takip Edin!   
 
 SİSTEM İSTATİSTİKLERİ
Bugün Dün Toplam
3
8
7.175

 

8'li DHBT Seti

7 ciltlik bu DHBT kitabı alanında yazılmış en güvenilir, en geniş ve en sağlam  özgün konu anlatımıyla en kapsamlı kaynaktır. Çünki; “DHBT SINAVINI KAZANDIRACAK OLAN TEK KİTAP!” amacı ve ğayesiyle yola çıktık ve binlerce kardeşimizi yazılı ve sözlü sınavlara hazırlamanın yollarını aradık. Diyanet/Ösym tarafından yapılan bütün sınavlarda kitabımızın başarısını kanıtlamak ve siz değerli okuyucularımızın takdirini kazanmak ve Tavsiye Edilen Tek Kitap olmayı başarmaktır.

   7 Adet DHBT Sınav Kitaplarının Hazırlanmasındaki ğayemiz; DİYÂNET/ ÖSYM sınavlarda çıtayı o kadar yukarılara çekti ki, artık kitapçılarda satılan 500-600-700 sayfalık kitaplar işe yaramaz oldu. Bütün konuları/kitapları bir kitapta toplamanın faydasının olmadığını hep birlikte gördük. Bütün kitapları alın inceleyin aşağı yukarı hepsi aynı. Daha kapsamlı, daha teferruatlı, aradığımız bütün bilgilerin içinde olduğu bir kitaba ihtiyaç duyulduğundan bu kitaplarımızı hazırladık.

   Diyanet İşleri Başkanlığı Van Arvasi Eğitim Merkezi Eğitim görevlisi Bilal Gündüztarafından tashih edilen, İlahiyatçı Hasan Tekin ve İlahiyatçı Sabri Benli tarafından hazırlanan bu 7 kitap DHBT alanda yazılmış en güvenilir, en geniş ve en sağlam; özgün konu anlatımıyla en kapsamlı kaynaktır.

DHBT Sınav Kitapları Nasıl Hazırlanmıştır?

   Bizler bu kitabı hazırlarken, öncelikle ÖSYM’nin sınav sistemlerini ve bu sınavlarda sorduğu stilleri araştırdık. Bu çalışma sonucunda hayli bir soru şablonu belirledik. Bu ön çalışmadan sonra, ÖSYM'nin belirlediği Ana Kaynakları birebir, başlık başlık özetleyerek Konu Anlatım kitaplarımızı hazırladık. Bu çok önemli bir ayrıntıdır.

DHBT Sınav Kitaplarının Soruları Nasıl Hazırlanmıştır?

   Hazırladığımız bu kitaplarımızın en önemli özelliği, ÖSYM'nin belirlediği ANA KAYNAKLARIN birebir konu konu, ünite ünite özetlenmesidir. Konu anlatım özetleri ve soru bankası kaynak kitaplarımızı kullanan siz adaylar, hem bilgi eksikliklerini giderecekler, hem de paragraf, yorum, sonuç çıkarma ve bilgiyi kullanmaya yönelik soru tarzlarını da çözme pratiğini öğrenmiş olacaksınız.

DHBT Sınav Kitaplarının En önemli Özelliği nedir?

   Kitabımızın soruları hazırlanırken ÖSYM’nin istediği müfredat birebir olarak işlenmiş, konu ve kazanımların dışında ders kitaplarındaki bütün konular taranmış ve önemli görülen bölümler soru haline dönüştürülmüş, altı çizilmiş, Dikkat, Önemli, Notvb. gibi dikkat çeken yerler belirtilmiştir. Hayatta başarılı olmak için sizlere hazırladığımız Konu Anlatımlı Soru Bankası, Yani Konuyu Anlattıktan Sonra Sonunda Hazırlık Testi kitaplarımızı seçmeniz yeterli olacaktır. Sınavlara çalışırken ve kaynak kitap seçiminizi yaparken bu bilgiler rehberiniz olsun.

DHBT Sınav Kitaplarının Hazırlanmasındaki amaç nedir?

   DİYÂNET/ÖSYM sınavlarda çıtayı o kadar yukarılara çekti ki, artık kitapçılarda satılan 500-600 sayfalık kitaplar işe yaramaz oldu. 8-10 kitabı bir kitapta toplamanın faydasının olmadığını hep birlikte gördük. Bütün kitapları alın inceleyin aşağı yukarı hepsi aynı. Daha kapsamlı, daha teferruatlı, aradığımız bütün bilgilerin içinde olduğu bir kitaba ihtiyaç duyulduğundan bu kitaplarımızı hazırladık.

     Örneğin; Piyasadaki kitaplar Dinler Tarihini 30 sayfa ile anlatır bitirir. Biz ise Dinler Tarihini 288 sayfa ile anlatmışız. 30 sayfanın verdiği bilgi ile 288 sayfanın verdiği bilgi bir olur mu?

     Örneğin; Piyasadaki kitaplar İslam İbadet Esasları/İlmiha/Fıkıh ilmini 60-70 sayfa ile anlatır bitirir. Biz ise İslam İbadet Esasları/İlmiha/Fıkıh ilmini 600 sayfa ile anlatmışız. 60-70 sayfanın verdiği bilgi ile 600 sayfanın verdiği bilgi bir olur mu?

     Başka hiçbir kaynağa ihtiyaç duymayacağınız, iki(2) yıllık bir Çalışmanın ürünü olan DHBT (TOPLAM 7 KİTAP) SETLERİ

Genel Toplam Sayfa Sayısı                          :2.352

Genel Toplam Ünite/Bölüm Sayısı                  :143

Genel Toplam Soru Sayısı                            :4.422

Genel Toplam Kavram Sayısı                        :2.200

 

Toplamda 7 Takım/Cilt Halinde Kitaplarımız Hizmetinize Sunulmuştur.

DHBT 1; *İslam İnanç Esasları(Akaid) , *İslam İbadet Esasları(İlmihal), *Kuran bilgisi(Tecvid, Meal), *Siyer-i Nebi, *İslam ahlakı

DHBT 2; *Tefsir/Tefsir Usulü, *Fıkıh/Fıkıh Usulü, *Hadis/Hadis Usulü, *Kelam, *İslam Tarihi, *Dinler Tarihi/Yaşayan Dünya Dinleri, *Mezhepler Tarihi, *Dini hitabet

 

 

   Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görev almak isteyen İmam-Hatip Lisesi, Önlisans ve İlahiyat Fakültesi mezunu olan kardeşlerimizin ve kardeşelerimizin hefeflerine ulaşabilecek bu kaynağı elde etmek için

Bilgi ve Kitap Sipariş İçin

    0.535.820.33.32

 

 7 adet Kitaplarımız+Hediye olan ''İslama Göre Evlenecek Gençlere Tavsiyeler''

Kargo + Kdv Herşey dahil:

150 TL Yerine

SADECE 115 TL

NOT:

Set halindeki bu 7 Kitaplarımızı TAVSİYE etme sözü verenlere, facebook'ta, Whatsapp'ta, www.enfal46.com'da, Twtter'de vb. yerlerde paylaşanlara Büyük bir SÜRPRİZ var.

                                     3 Takım Kitabı İNCELEYİN

                                             3 kitap: 90 TL                                                                             7 kitap: 125 TL

İkisi birden yani toplam 10 kitap 200 TL YERİNE SADECE: 175 TL.

Kitaplarımız adet başı: 17 tl'ye gelirken  Piyasada bir kitap: 40 TL olduğunu unutmayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ad Soyad

Mesajınız


Telefon
E - Posta Adresiniz