8'li DHBT Seti(2. BASKI) / Mbsts, Dhbt ve Görevde Yükselme Kitapları (Mbstskitap.Com Yayınları)

 

Bugn          
Bizi Takip Edin!   
 
 SİSTEM İSTATİSTİKLERİ
Bugün Dün Toplam
1
2
17.011

 

8'li DHBT Seti(2. BASKI)

 

2020 DİYANET SINAVLARINA HAZIRLIK KÜLLİYATI

 

Değerli Kardeşim!

Daha önce 7’li set olarak çıkardığımız külliyatımıza, iki konuyu daha ilave ederek 8 kitaba çıkardık ve tamamladık.

-Külliyatımız; ÖSYM, DİYANET ve AÖF kanallarıyla yapılan -MBSTS-GYS-DKAB-İHTİSAS-DHBT sınavlarına % 100 uyumludur.

-Piyasadaki kitapların yetersiz ve eksik olmasından dolayı kapsamlı ve doyurucu kitaplara ihtiyaç olduğunu fark ettik ve 2018-2019 yılı sınavları için 1. Baskısını(DHBT), 2020-2021 yılı için de 2. Baskısını(KÜLLİYAT SERİSİ) tamamlayarak hizmetinize sunduk.

 

KONULARI

Usul-u Fıkıh, İslam Hukuku, İlmihal, İslam İbadet Esasları; Tecvid, Tefsir Usulü, Tefsir edebiyatı, Kur’an Tarihi; Hadis Tarihi, Usulü ve Edebiyatı; Mezhepler Tarihi ve Dinler Tarihi; Kelam ve Akaid, İslam İnanç Esasları; Siyer ve İslam Tarihi(Dört Halife, Emevi, Abbasi ve Endülüs); İslam Ahlakı ve Dini Hitabet.

-Her konunun kavramları verilmiştir.

-Konu anlatımı ve test usulüdür.

-Konular muhtasar değil eksiksiz alınmıştır. Bu sebeple de ‘’KÜLLİYAT’’ olarak ifade edilmiştir.

-Konular DİYANET ve İLAHİYAT Kaynaklarından yani bizzat sorumlu olduğunuz kaynaklardan hazırlanmıştır.

 

Neden DİYANET SINAVLARINA HAZIRLIK SERİSİ adını kullandınız?

Değerli Kardeşim!

Sınavların adı değişiktir fakat konuları aynıdır. İslam kaynakları birdir değişmez. Birinde farklı diğerinde farklı olamaz. Bizim külliyatımız TÜM DİYANET SINAVLARI için hazırlanmıştır. Yukarıda verdiğimiz konular -DIKAB-GYS-MBSTS-DHBT-İHTİSAS- için aynıdır. Sadece GYS de mevzuat, DKAB ta eğitim bilimleri, İhtisasta Arapça, DHBT de de dini hitabet farklıdır. Biz yeni külliyatımıza İslam Ahlak Felsefesi ve Dini Hitabet konularını da alıp tamamladık. Alan konularımızı eksiksiz tamamladık. Bu sebeple üzerine DHBT, GYS, MBSTS vs. yazıp aynı konuları farklıymış gibi vermek istemedik. Hem biz külliyatımızı başta da ifade ettiğimiz üzere, İlahiyat kaynakları ve Diyanet Kitaplarından hazırladık.

 

Külliyattan Biraz Bahseder misiniz?

Kardeşim!

Tüm konular eksiksiz alınmış ve sınav formatıyla anlatılmıştır. Farklara, ortak noktalara işarete edilmiştir. Dikkat edilmesi gereken yerlerde uyarı yapılmıştır. Biz MBSTS ve İlahiyat kaynaklarını birleştirdik. Siyer ve İslam Tarihini ve tüm konuları baştan sona tüm yönleriyle ele aldık.

 

Külliyatınızın Başarısı Nedir?

2018 yılında 7’li set olarak çıkardık. Girdiği tüm sınavlarda zirve yaptı. 7 kaynak kitap başarılı olamayacaksa, bizim bu kadar masrafla bunu tekrar 8 kitap olarak çıkarmamızın anlamı olmazdı. 2018’de bu kitaplardan çalışanlar hedeflerine ulaştılar. 2018 ve 2019 MBSTS de 58 soruyu ayrı ayrı tutturdu. 2019 GYS’de zirve yaptı. 2018 DHBT’de toplam 80 sorunun 78’ini tutturdu. Siz bu eserlere çalışırsanız, önünüzde engel kalmaz. ÖSYM sistemiyle bayağı zor sorularıyla harika bir eser.

Konu ve sıra takibiyle gidiyor ve her konunun sonunda testleri veriyor. İhtilafa düştüğünüz yerde direkt konuya dönüp yanlış mı, doğru mu olduğunu öğrenebiliyorsunuz.

 

Kitabı Ücreti Pahalı Değil mi?

Kardeşim!

8 ana kitap yani külliyat alıyorsunuz. Bu eserler anlık ve günü kurtarma amacı gütmüyor. Aldığınız bu eserle siz MBSTS, GYS ve İHTİSASA; eşiniz Öğretici sınavına(DHBT), Çocuğunuz DHBT’ye, DIKAB’a çalışabilirsiniz. Bu külliyattır. Size ve çocuklarınıza hizmet edecek kaynak eserlerdir. Kitap başı 13 TL gibi bir ücreti var.

 

Son Söz

Külliyatımız camiamıza hayırlı olsun. Sizlerin başarısı için büyük fedakarlık yaparak bu eserleri hazırlayıp çıkarttık. Artık bir kitaptan başarı yakalanamayacağını gördük. Muhtasar alınmış kitaplarla başarı olmadığını sizlerde gördünüz. O zaman geleceğimizi ilgilendiren sınavlar için geniş ve tam kaynaklardan çalışmak gereklidir.

-Külliyatımız önceki 7’li sette bulunan hatalardan arındırılmış ve defalarca tashih edilmiştir. Yeni konu ve sorular eklenerek tamamlanmıştır.

 

KÜLLİYATIMIZIN KAYNAKLARI

1-Diyanet İslam İmihali I ve II. Ciltler.

2-TDVİA

3-İlahiyat (Lisans) Kitapları.

4-Tefsir Usülü İsmail CERRAHOĞLU

5-Hadis Usülü TALAT KOÇYİĞİT

6-Kur’an Yolu Meal ve Tefsiri (Komüsyon)

7-Tecvid DAVUD KAYA

8-Siyer İSMAİL SARIÇAM Evrensel Mesaj

8-İlahiyat Önlisans Kitapları

9-İmam Hatip Lisesi Kitapları

 

Yazarlarımız

İlahiyatçı Yazar; Hasan Tekin

İlahiyatçı Yazar; Sabri Benli

 

Tashih

Van Eğitim Merkezi Eğitim Görevlisi Bilal Gündüz

  

İRTİBAT VE SİPARİŞ NO

 

0.535.820.33.32

 

 

 

8 ciltlik bu DHBT kitabı alanında yazılmış en güvenilir, en geniş ve en sağlam  özgün konu anlatımıyla en kapsamlı kaynaktır. Çünki; “DHBT SINAVINI KAZANDIRACAK OLAN TEK KİTAP!” amacı ve ğayesiyle yola çıktık ve binlerce kardeşimizi yazılı ve sözlü sınavlara hazırlamanın yollarını aradık. Diyanet/Ösym tarafından yapılan bütün sınavlarda kitabımızın başarısını kanıtlamak ve siz değerli okuyucularımızın takdirini kazanmak ve Tavsiye Edilen Tek Kitap olmayı başarmaktır.

   8 Adet DHBT Sınav Kitaplarının Hazırlanmasındaki ğayemiz; DİYÂNET/ ÖSYM sınavlarda çıtayı o kadar yukarılara çekti ki, artık kitapçılarda satılan 500-600-700 sayfalık kitaplar işe yaramaz oldu. Bütün konuları/kitapları bir kitapta toplamanın faydasının olmadığını hep birlikte gördük. Bütün kitapları alın inceleyin aşağı yukarı hepsi aynı. Daha kapsamlı, daha teferruatlı, aradığımız bütün bilgilerin içinde olduğu bir kitaba ihtiyaç duyulduğundan bu kitaplarımızı hazırladık.

   Diyanet İşleri Başkanlığı Van Arvasi Eğitim Merkezi Eğitim görevlisi Bilal Gündüztarafından tashih edilen, İlahiyatçı Hasan Tekin ve İlahiyatçı Sabri Benli tarafından hazırlanan bu 7 kitap DHBT alanda yazılmış en güvenilir, en geniş ve en sağlam; özgün konu anlatımıyla en kapsamlı kaynaktır.

DHBT Sınav Kitapları Nasıl Hazırlanmıştır?

   Bizler bu kitabı hazırlarken, öncelikle ÖSYM’nin sınav sistemlerini ve bu sınavlarda sorduğu stilleri araştırdık. Bu çalışma sonucunda hayli bir soru şablonu belirledik. Bu ön çalışmadan sonra, ÖSYM'nin belirlediği Ana Kaynakları birebir, başlık başlık özetleyerek Konu Anlatım kitaplarımızı hazırladık. Bu çok önemli bir ayrıntıdır.

DHBT Sınav Kitaplarının Soruları Nasıl Hazırlanmıştır?

   Hazırladığımız bu kitaplarımızın en önemli özelliği, ÖSYM'nin belirlediği ANA KAYNAKLARIN birebir konu konu, ünite ünite özetlenmesidir. Konu anlatım özetleri ve soru bankası kaynak kitaplarımızı kullanan siz adaylar, hem bilgi eksikliklerini giderecekler, hem de paragraf, yorum, sonuç çıkarma ve bilgiyi kullanmaya yönelik soru tarzlarını da çözme pratiğini öğrenmiş olacaksınız.

DHBT Sınav Kitaplarının En önemli Özelliği nedir?

   Kitabımızın soruları hazırlanırken ÖSYM’nin istediği müfredat birebir olarak işlenmiş, konu ve kazanımların dışında ders kitaplarındaki bütün konular taranmış ve önemli görülen bölümler soru haline dönüştürülmüş, altı çizilmiş, Dikkat, Önemli, Not vb. gibi dikkat çeken yerler belirtilmiştir. Hayatta başarılı olmak için sizlere hazırladığımız Konu Anlatımlı Soru Bankası, Yani Konuyu Anlattıktan Sonra Sonunda Hazırlık Testi kitaplarımızı seçmeniz yeterli olacaktır. Sınavlara çalışırken ve kaynak kitap seçiminizi yaparken bu bilgiler rehberiniz olsun.

DHBT Sınav Kitaplarının Hazırlanmasındaki amaç nedir?

   DİYÂNET/ÖSYM sınavlarda çıtayı o kadar yukarılara çekti ki, artık kitapçılarda satılan 500-600 sayfalık kitaplar işe yaramaz oldu. 8-10 kitabı bir kitapta toplamanın faydasının olmadığını hep birlikte gördük. Bütün kitapları alın inceleyin aşağı yukarı hepsi aynı. Daha kapsamlı, daha teferruatlı, aradığımız bütün bilgilerin içinde olduğu bir kitaba ihtiyaç duyulduğundan bu kitaplarımızı hazırladık.

     Örneğin; Piyasadaki kitaplar Dinler Tarihini 30 sayfa ile anlatır bitirir. Biz ise Dinler Tarihini 288 sayfa ile anlatmışız. 30 sayfanın verdiği bilgi ile 288 sayfanın verdiği bilgi bir olur mu?

     Örneğin; Piyasadaki kitaplar İslam İbadet Esasları/İlmiha/Fıkıh ilmini 60-70 sayfa ile anlatır bitirir. Biz ise İslam İbadet Esasları/İlmiha/Fıkıh ilmini 600 sayfa ile anlatmışız. 60-70 sayfanın verdiği bilgi ile 600 sayfanın verdiği bilgi bir olur mu?

     Başka hiçbir kaynağa ihtiyaç duymayacağınız, iki(2) yıllık bir Çalışmanın ürünü olan DHBT (TOPLAM 8 KİTAP) SETLERİ

Genel Toplam Sayfa Sayısı                          :2.652

Genel Toplam Ünite/Bölüm Sayısı                :173

Genel Toplam Soru Sayısı                            :4.622

Genel Toplam Kavram Sayısı                        :2.500

 

Toplamda 8 Takım/Cilt Halinde Kitaplarımız Hizmetinize Sunulmuştur.

DHBT 1; *İslam İnanç Esasları(Akaid) , *İslam İbadet Esasları(İlmihal), *Kuran bilgisi(Tecvid, Meal), *Siyer-i Nebi, *İslam ahlakı 

DHBT 2; *Tefsir/Tefsir Usulü, *Fıkıh/Fıkıh Usulü, *Hadis/Hadis Usulü, *Kelam, *Sitematik Kelam *İslam Tarihi, *Dinler Tarihi/Yaşayan Dünya Dinleri, *Mezhepler Tarihi, *Dini hitabet, *;slam Felsefesi

 

 

   Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görev almak isteyen İmam-Hatip Lisesi, Önlisans ve İlahiyat Fakültesi mezunu olan kardeşlerimizin ve kardeşelerimizin hefeflerine ulaşabilecek bu kaynağı elde etmek için

Bilgi ve Kitap Sipariş İçin

    0.535.820.33.32

 

 9 adet Kitaplarımız+Hediye olan ''İslama Göre Evlenecek Gençlere Tavsiyeler'' ve ''Aşr-ı Şerif''

Kargo + Kdv Herşey dahil:

200 TL Yerine

SADECE 150 TL

NOT:

Set halindeki bu 8 Kitaplarımızı TAVSİYE etme sözü verenlere, facebook'ta, Whatsapp'ta, www.enfal46.com'da, Twtter'de vb. yerlerde paylaşanlara Büyük bir SÜRPRİZ var.

                                     3 Takım Kitabı İNCELEYİN                                                      8 Takım Kitabı 

                                             3 kitap: 90 TL                                                                   8 kitap: 150 TL

 

İkisi birden yani toplam 10 kitap 250 TL YERİNE SADECE: 220 TL.

Kitaplarımız adet başı: 22 tl'ye gelirken  Piyasada bir kitap: 50-60 TL olduğunu unutmayın.

 

 

Ad Soyad

Mesajınız


Telefon
E - Posta Adresiniz